Nasza historia zaczyna się w roku 1993, na początku jako promocyjna galeria sztuki studenckiej Figo Fago, która szybko stała się jedynym miejscem gdzie młodzi, niezależni twórcy, często jeszcze na studiach, mogli prezentować swoje obiekty, instalacje, obrazy, rzeźby, poglądy, koncepcje na forum publicznym. Ten artystyczny tygiel pokazał siłę młodego pokolenia w sztuce prezentując takich artystów jak: Katarzyna Zbierska-Michalak, Krzysztof Wosik, Łukasz Michalak, Piotr Ambroziak, Marcin Dąbrowski, Zbyszek Nowicki, Włodek Mazerant, Marta Wilczkowska itd.

Po zakończeniu studiów, twórcy galerii szukali drogi by swoje koncepcje artystyczne i siłę twórczą ujawnić w projektowaniu użytkowym i graficznym by działaniem swoim tworzyć sferę grafiki i reklamy użytkowej na najwyższym poziomie. Studio M stwarzało w rzeczywistości prace, które obok czystej formy reklamowej nosiły znamiona nietuzinkowości i kreatywnego myślenia. Lata 1997-2000 artyści ze Studia M pracowali przy współudziale Związku Polskich Artystów Plastyków .

Nawiązując liczne kontakty artystyczne i uczestnicząc czynnie w działaniach związku, Studio M stało się współwykonawcą Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci wykonując certyfikaty rozdawane potem tysiącom łodzian. To w naszej firmie powstał projekt pomnika upamiętniającego wywózkę Polaków do prac niewolniczych III rzeszy, który znajduje się na dworcu Łódź – Kaliska.

Działania twórcze nie ograniczały się jednak tylko do projektowania . Wraz z przyjaciółmi z całego kraju Studio M stało się organizatorem i koordynatorem projektu „Studio Wyobraźni”, który to projekt zakładał organizowanie interdyscyplinarnych warsztatów twórczych. W roku 2004 stworzyliśmy pracownię plastyczną dla dzieci i młodzieży by uwrażliwiać na sztukę od najmłodszych lat.

Działanie Studia M w branży reklamowej podparte jest udziałami w licznych krajowych i międzynarodowych przedsięwzięciach artystycznych, bo tylko taka droga gwarantuje sukces naszych klientów, a to także nasz sukces.

W oparciu najnowsze trendy w sztuce Studio M realizuje projekty zarówno dla małych firm jak i dla dużych przedsiębiorstw. Szerokie spektrum odbiorców naszych prac wymusza zatem zawsze indywidualne podejście.
Przygotowujemy opracowania plastyczne niezbędne w wielu dziedzinach życia.
Zajmujemy się opracowaniem okładek, ilustracji i składu książek, publikacji reklamowych. Wykonujemy graficzne opracowania monografii naukowych dla Politechnik oraz Szkół Wyższych. Specjalizujemy się w odtwarzaniu starych drukarskich arcydzieł książki dziecięcej i przysposabiamy je do druku. Od lat współpracujemy z drukarnią „BERNARDINUM” w Pelplinie, której powierzamy realizację druku i oprawy prac.
Zaufana grupa współpracowników – profesjonalnych artystów fotografików i ogromne zasoby z zakresu fotografii daje szansę doboru zdjęcia do niemal każdej publikacji i opracowania graficznego.
Tworzymy projekty dla wszelkiego typu reklamy i informacje wizualne oparte na nowoczesnych technologiach.
Projektujemy zatem:
1. tablice reklamowe naścienne i wolnostojące
2. kasetony podświetlane jedno i dwustronne
3.totemy wolnostojące – również podświetlane
4. grafikę i typografię przestrzenną ze wszystkich dostępnych materiałów obrabialnych
5. banery reklamowe innowacyjne systemy napinania i eksponowania w tym kasetony vinylowe
6.reklamę na pojazdach

Prowadzimy nadzór wykonawczy przy realizacjach naszych opracowań projektowych.
Jako Agencja telewizyjna przygotowujemy reklamy telewizyjne od pomysłu, scenariusza do koncepcji zdjęć

Ponad 20 lat doświadczenia w branży reklamowej gwarantuje naszym kontrahentom perfekcyjną obsługę od pomysłu do realizacji. Przez ten czas forma reklamy bardzo ewoluowała, a my podążając za zmianami rozwinęliśmy gamę możliwości dostępnych dla każdego klienta.

Dzisiaj proponujemy realizację prawie wszystkich nowych form reklamy wizualnej opartej na:

– druku solventowym do szerokości 320 cm oraz UV do wymiaru 205×305 cm
– druku wielkoformatowym do szer 150 cm z wycinaniem po kształcie i laminowaniem płynnym i na gorąco
– frezowaniu cyfrowym w wymiarze 120/300 cm
– wycinaniu i grawerowaniu laserowym do formatu 120/150 cm
– wycinaniu styroduru
– zaginaniu plexiglasu do 305 cm
– formowaniu krawędziowemu dubondu

Dzięki temu gwarantujemy sprawną realizację zamówień często nawet z dnia na dzień. Do najczęściej realizowanych przez nas prac należy wykonywanie:

– tablic informacji reklamowej naściennych i wolnostojących
– kasetonów podświetlanych jedno i dwustronnych
– totemów wolnostojących również podświetlanych
– grafiki i typografii przestrzennej ze wszystkich dostępnych materiałów obrabialnych
– banerów reklamowych w innowacyjnych systemach napinania i eksponowania
– reklamy na pojazdach

Z sukcesem produkujemy reklamowe spoty telewizyjne dla TVP i przekazujemy je do emisji według określonego planu mediowego i pakietu emisyjnego. Dzięki współpracy z najlepszymi operatorami i dziennikarzami TVP proponujemy naszym klientom najwyższą jakość promocji telewizyjnej.